czwartek, 11 lutego 2010

Playa BlancaPlaya Blanca to miejscowość na południu Lanzarote. Kiedyś urocza wioska rybacka, a dziś prężnie rozwijający się kurort. Są tu liczne hotele i plaże. Warto tu zajrzeć, aby zobaczyć czarne piaski schodzące do oceanu i podziwiać z oddali sąsiednią wyspę Fuertaventurę.


Niestety szybko z Playa Blanca uciekliśmy, ale było warto tu przyjechać dla samej trasy, która wiedzie przez słynne Salinas de Janubio – zatokę, która wygląda jak szachownica, bowiem pocięta jest na poletka, gdzie odparowuje się wodę morską i pozyskuje sól.


W drodze mija się uroczą wioskę Yaiza, z której droga prowadzi do Parku Timanfaya – z oddali można podziwiać Montanas de Fuego – góry ognia. Pozostała część trasy biegnie wzdłuż wschodniego brzegu Lanzarote, gdzie widać usiane małe, białe domki na stokach gór.
Będąc w Playa Blanca warto pojechać 5 km na zachód, gdzie za klifami rozciągają się bardziej odludne i piaszczyste trzy białe plaże : Playa de Papagayo, Playa de Mujeres i Puerto Muelas.

Na wschód natomiast od Playa Blanca znajduje się najbardziej wysunięty na południowy-wschód cypel z latarnią – Punta de Pechiguera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz